Išankstinė registracija į konsultaciją.
Tel.: +37060503132
2015-09-11

Ką daryti, kai kolega provokuoja, siekia išvesti iš kantrybės?

    Darbo kolektyvas apjungia įvairius žmones, kurie ne visada sugyvena taikiai. Situacija, kai kolektyve atsiranda žmogus, kuris įvairiais užgauliojimais provokuoja kitus kolegas arba pasirenka vieną auką ir visais būdais stengiasi ją išvesti iš kantrybės, gana gerai pažįstama. Kaip elgtis, jeigu tapote provokatoriaus taikiniu?

    Interviu portalui karjerairsveikata.lt

    Kokios gali būti provokacijų darbe formos? Prašome pavardinti, pakomentuoti.

    Provokacijos formų yra daug ir įvairių: nuo labai neaiškių, subtilių, kai žmogus gali nė neįtarti, kad yra provokuojamas, iki situacijų, kurių metu jis gali patirti ne tik psichologinį, bet ir materialinį ar fizinį smurtą. Nežymios, nepastebimos provokacijos formos gali būti tokios – kolega nėra kviečiamas kartu papietauti, parūkyti ar atsigerti kavos per pertraukėlę. Žinant, kad bus susirinkimas, jis apie tai neinformuojamas, jam nepranešama apie rengiamą vakarėlį ir t.t. Ignoravimas gali būti ir demonstratyvus. Taigi provokacijos gali būti atviros, tiesioginės, tada provokuojamas žmogus nepagrįstai kritikuojamas, šantažuojamas, apie jį skleidžiama klaidinga, melaginga informacija. Provokacijos gali baigtis netgi apsistumdymais, muštynėmis. Norintis pakenkti provokatorius gali sugadinti kolegos kompiuterį ar panaikinti kokią svarbią informaciją, dėl ko galimi materialiniai nuostoliai. Provokacijos – tai ne tik pikti juokeliai, įžeidinėjimai, grasinimai, prieš provokuojamą žmogų gali būti organizuojami išpuoliai,boikotas. Kokios bus provokacijos formos ir ar jos bus, priklauso nuo konkrečios įmonės ir situacijos joje.

    Jeigu provokacijų tikimybė priklauso nuo situacijos įmonėje, galbūt galima pasakyti kokioje įmonėje žmogus niekada nebus puolamas?

    Noriu pabrėžti, kad bus koks nors žmogus darbe provokuojamas ar nebus, priklauso tik nuo darbdavio, vadovo. Nes kiekvienas normalus ir suinteresuotas, kad įmonė neštų pelną vadovas, tokią situaciją tikrai pastebės ir neleis jai suklestėti. Priešingu atveju atmosfera kolektyve, kuriame kolega yra ujamas, tikrai bus prasta, žmonių nuotaikos blogos, prislėgtos, ir atitinkamai darbo rezultatai ne patys geriausi. Taigi, bus provokacijos ar ne, priklauso tik nuo vadovo.

    Kaip prasideda provokacijos?

    Dažniausia visos provokacijos prasideda nuo mažo, smulkaus konflikto, netgi,sakyčiau, ne konflikto, o paprasčiausio nuomonių nesutapimo. Tiesiog išsiskiria dvejų kolegų nuomonės, ir jie nesugeba laiku,taktiškai, kantriai, gražiai išsiaiškinti. Žmonės dažnai linkę nuoskaudas užgniaužti savyje, jas ignoruoti, stengtisnuslopinti. Jie neišsikalba, neišsiaiškina iki galo ir viduje lieka piktys ir nepasitenkinimas, kuris ilgainiui gali išsilieti į įvairias provokacijas. Yra netgi specialus terminas – mobingas, kuris apibūdina tikslingą, sistemingą elgesį, kuriuo siekiama kolega išjuokti, pažeminti, sumažinti jo vertę, pašalinti iš kolektyvo ir pan. Jeigu, kaip jau minėjau, vadovas yra suinteresuotas, kad įmonė sklandžiai ir pelningai dirbtų, jokio mobingo nebus, tačiau, jeigu vadovas į darbuotojo (ar darbuotojų) provokacijas žiūrės pro pirštusarba pats atliks provokatoriaus vaidmenį, kolegų ar kolegos ujimas suklestės.

    Kokie provokacijų tikslai, priežastys? Kaip provokatorius pasirenka aukas?

    Priežastys ir tikslai gali būti labai įvairūs. Pati nekalčiausia priežastis – nuobodu darbe, tad pasijuokime, pasišaipykime iš kolegos. Taigi, kai darbo mažai, o laisvalaikio per daug, kai darbuotojų daugiau nei užduočių, gali kilti noras prasimanytų „pramogų“ ir patyčios, pikti juokeliai gali būti labai populiarūs.
    Provokatoriaus vaidmenį gali atlikti žmogus, kuris nori daugiau valdžios negu turi. Arba tikslu gali tapti kolegos užimamos pareigos, už kurias daugiau mokama.Tokiu atveju žmogus, kuris pavydi pareigų, „kėdės“ ima provokuoti, menkinti aukštesnes pareigas užimantį kolegą, kad šis būtų pažemintas pareigose arba netgi išmestas iš darbo. Provokatoriaus auka gali tapti ir gudresnis kolega. Pvz., naujas darbuotojas sugeba įveikti užduotį, kurią senieji darbuotojai darbdaviui apibūdindavo, kaip labai sudėtingą, reikalaujančią daug laiko ir pastangų ar apskritai neįmanomą dalyką. O naujai atėjęs žmogus atlieka ją kone už pusvalandį. Tai gali sukelti senų darbuotojų pyktį, įsiūtį ir tada irgi galimos įvairios provokacijos, šantažas.
    Taigi, atsižvelgiant į tikslus, galima išskirti ir žmonių ratą, kurie dažniausiai papuola į provokatoriaus akiratį. Tai aukštesnes pareigas užimantys kolegos, kurie gauna didesnį atlyginimą, kurie turi daugiau valdžios, kurie yra gudresni, protingesni. Dar į šią rizikos grupę patenka žmonės, kuriuos vadiname „baltomis varnomis“, t.y. tie, kurie yra truputėlį kitokie nei visi. Jie yra nei blogi, nei geri, nei balti ar juodi, bet paprasčiausiai išsiskiriantys iš kitų apranga, šukuosena, gyvensena, elgsena, požiūrių, įsitikinimais, norais, t.t.
    Taip pat dažnai su provokacijomis galima susidurti, kai į kolektyvą ateina naujas vadovas, kuris kitaip nei provokuodamas darbuotojus nemoka įgauti autoriteto. Jis nežino būdų, kaip kitaip,nenuteikiant vieną darbuotoją prieš kitą, organizuoti vadovavimą, užtvirtinti savo reputaciją.Taigi provokacijų gali imtis ir vadovas, kuris neturi autoriteto tarp darbininkų. Tada jis imasi grasinimų, šantažo, manipuliacijų, kad taip neva sudrausmintų kolektyvą ir parodytų, kad jis yra „galva“, jis vadovauja.
    Apibendrindama, galiu pasakyti, kad jeigu provokacijų tikslas yra ne kolegos pareigos, „kėdė“ ar noras išmesti iš darbo, tai dažniausiai jomis paprasčiausiai siekiama įskaudinti ir įžeisti žmogų. Toks tuščias, beviltiškas tikslas. O jeigu paieškosime psichologinių to priežasčių, pamatysime, kad dažniausiai taip elgiasi žmonės, kurių labai žemas savęs vertinimas, kurie kitų būdų negu pažeminti kitą, nežino ir nemoka.

    Ar įvairiomis provokacijomis bandoma kokį nors kolektyvo narį paversti „atpirkimo ožiu“? Ar kiekvienam kolektyve yra „atpirkimo ožiai“? Kam jie reikalingi?

    Gyvename tarp žmonių ir su žmonėmis tenka bendrauti nuolat, o pirmasis kolektyvas dažniausiai būna darželio. Tada viskas ir susiformuoja. Jau darželyje vaikai susiskirsto į „neutralius“, „vadovus“ ir „atpirkimo ožius“. Po to seka mokykla, aukštoji mokykla, darbas. Jeigu žmogus yra „atpirkimo ožys“ ir nesiima jokių veiksmų situacijai taisyti, kiek darboviečių jis bepakeistų, visose jo laukia toks pats likimas.
    Tiesa, kaip jau minėjau, ne visose darbo kolektyvuose yra „atpirkimo ožių“. Jeigu vadovas tokių situacijų netoleruoja, to ir nebus. Bet jeigu kolektyve yra nesutarimų arba vadovas yra netinkamas, visada atsiras žmogus, kuriam bus suverčiamos visos kaltės. „Atpirkimo ožys“ir reikalingas tam, kad būtų išlietas nepasitenkinimas.Atlyginimo laiku neišmokėjo,vadovas per daug apkrovė darbais – yra žmogus, ant kurio galima išsilieti. Ir nesvarbu, kad tas vargšelis „atpirkimo ožys“ niekaip nesusijęs nei su atlyginimo mokėjimais, nei su darbo krūvio paskirstymais ir pan. Randamas visai kitas pretekstas, kita priežastis ir pyktis išliejamas.
    Kaip elgtis, kai kolega tave provokuoja: nuleisti negirdom, atsakyti ar pabandyti vienu-du išsiaiškinti santykius? Kokie būtų profesionalo patarimai?
    Į provokacijos reikia reaguotibūtinai, nes, kaip jau minėjau, jeigu nereaguosite galite pakeisti nors šimtą darboviečių, visur būsite„atpirkimo ožiu“, provokatoriaus auka.Kitas dalykas, kad reaguoti reikia ekologiškai, t.y.be įžeidimų, kaltinimų, puolimų, rėkimų, emocijų. Visų pirma, reikia pasistengti išsiaiškinti priežastį, ko siekia provokatorius?Koks jo tikslas? Todėl būtinas pokalbis.Dažnai tokio pokalbio metu pašnekovai būna labai įsijaudrinę, todėl fontanu išlieja viską, kas ant širdies.
    Kita vertus, neretai žmogus nenori pripažinti, kad darbe jis stumdomas, to padaryti jam neleidžia savigarba. Todėl jis nekreipia į tai dėmesio, tarsi nepastebi provokacijų. Tačiau tai yra labai negerai, nes viduje nepasitenkinimas ir nuoskaudos kaupiasi. Galiausiai tai gali išsilieti į psichosomatinius susirgimus. Todėl kalbėti reikia netgi ne dėl tų žmonių, kurie provokuoja, o dėl savęs, kad viduje nebūtų užgniaužtas piktys, kad neišliktų nuoskaudų.

    Kaip išvengi provokacijų?

    Be priežasties niekas nevyksta. Todėl pirmiausia provokuojamas žmogus turėtų užduoti klausimą sau: „Kodėl būtent su manimi taip elgiamasi?“ Tik pats žmogus žino kodėl, galbūt neišdrįsta garsiai apie tai prabilti, bet tikrai žino. Yra senas posakis: „Su mumis elgiasi taip, kaip leidžiame su mumis elgtis“.
    Psichologinis smurtas, įvairios provokacijos labai retai paliečia žmogų, kuris yra kantrus, mandagus, išlaikytas, tolerantiškas. Tad norėdami jų išvengti, reikėtų laikytis mandagių ir santūrių santykių. Atėję į naują kolektyvą,neturėtume skubėti įvedinėti savo tvarkos, imtis per didelės iniciatyvos, leistis į apkalbas,neturėtume elgtis familiariai, net jeigu vadovas ar direktorius yra geras pažįstamas ar giminaitis.
    Ką dar patarti? Susidūrus su provokacijomis nenusileisti, o kartkartėmis rodyti ir „dantukus“, neignoruoti susirinkimų, susitikimų, vakarėlių su bendradarbiais, ir, aiškų, profesionaliai ir kokybiškai atlikti savo darbą.
    Yra geras posakis: „Jei nori, kad tau nepavydėtų, buk vargšas, pasiligojęs ir be talento“. Tad girtis pasiekimais, turtais, kitokia gerove reikėtų atsargiai.

    Dėkojame už pokalbį.
    

2020-01-13

VAIKO MELAS: KAS KALTAS IR KĄ DARYTI?

   Vaikai dažnai ima kalbėti ne tiesą, meluoti, fantazuoti, išsigalvoti nebūtų dalykų. Kada būtina į tai atkreipti dėmesį? Kaip elgtis? Drausti, reikalauti, kad nemeluotu, kad viską su mumis dalintųsi. O gal nekreipti dėmesio – išaugs? Padėtis nemaloni: kuo dažniau tarpusavio santykiuose ima vyrauti melas, tuo labiau imama tolti vienas nuo kito. Ankstyvoje vaikystėje prasimanymai yra nekalti, tačiau augdamas vaikas ima suprasti, kad nesakydamas tiesos, meluodamas jis gali pasiekti savo užsibrėžtą tikslą.

2019-09-18

Vyrų ašaros

   Mitas: vyrai neverkia Ištakos: nuo seno yra susiklostęs stereotipas, kad vyrai neturi teisės viešai verkti. Berniukai gana anksti ima slėpti savo negatyvias emocijas, kadangi tėvai juos moko būti tvirtais, aiškindami, kad ašaros vyrams netinka, kad tai silpnumo požymis. Iš tiesų: kai kurios moterys galvoja, kad vyrai negali verkti, kadangi jie neturi ašarų liaukų. Tai tikrai netiesa, nes tiek vyrų, tiek moterų regos organų struktūra yra tokia pati ir taip manyti tiesiog kvaila.

2019-01-21

Apie požiūrį į pinigus

   Ar kada nors esate atvirai kalbėję apie pinigus? Nesiaiškindami, neišsisukinėdami, nebijodami užgauti kažkieno jausmus, nesiteisindami: "ne, žinoma aš suprantu, bet..." arba "nepagalvokite, kad aš...". Pinigai – draudžiama tema. Nemaloni. Negraži. Mes manome, kad vien užsiminę apie pinigus būsime pasmerkti, ne taip suprasti, apie mus blogai pagalvos arba galime nukentėti. Todėl kalbėdami apie pinigus dažnai jaučiamės nejaukiai, sugalvojame papildomų detalių bei smulkmenų, o rengdamiesi pasisakymui šia tema repetuojame prieš veidrodį.

2018-09-24

Gydomoji placebo galia. Kas yra placebo efektas?

   Apie nuostabų placebo efektą yra girdėję beveik visi. Bet ar visi yra tai bandę? Neskubėkite atsakyti. Stebuklai ir tik! Medicinos istorijoje žino nemažai atvejų, kai beviltiškiems ligoniams buvo pasiūlyti naujausi veiksmingi vaistai (iš tiesų tai "fiktyvi" tabletė – vitaminai ar grūstos kreidos tabletės) ir pacientai pasveiko. Stebuklas?! Ne visai... Jūsų placebas, sere! Placebo efektą gydytojai naudojo nuo neatmenamų laikų. Dažnai jie tiesiog privalėjo tai padaryti, nes nuo daugelio ligų veiksmingi vaistai buvo išrasti palyginti neseniai, kiek mažiau nei prieš šimtmetį.

2018-04-20

Būti egoistu būtina!

   Kodėl? Liaudyje egoizmas netoleruojamas. Gėdinga diagnozė "egoistas" nustatoma kiekvienam, kas turi savo norus, moka ištarti "ne" arba savo tikslus iškelia aukščiau kitų. Mamos ir tėčio jau seniai nebėra, pats žmogus jau amžiuje, o vis dar dirba dažnai rizikuodamas net savo sveikata, bet todėl, kad "reikia" (kam reikia?). Poilsis apskritai laikomas nepriimtinu. Tik tinginys gali ilsėtis, o visi normalūs žmonės dirba. Taip prabėga visas gyvenimas. Ir kada nors, gyvenimo saulėlydyje, klausiama savęs – kam gyvenau, ką gero mačiau, ko pasiekiau, taip egoizmą supranta kiekvienas protingas žmogus, tačiau ne kiekvienas tokį egoizmą supranta kaip sveiką dalyką arba protingą egoizmą.

2018-01-15

10 vyrų ir moterų psichologijos skirtumų

   Jau senovėje išminčiai atkreipė dėmesį į tai, kad vyrų ir moterų psichologija yra skirtinga. Žinoma, negalima išskirti žmogaus tik pagal vyrišką arba tik moterišką elgesio tipą. Tačiau išskirti tam tikras charakterio savybes būdingas tik vyrams arba moterims, tikrai galima. Galimi 10 psichologinių skirtumų būdingų vyrams ir moterims:

  1. Vyrai ir moterys mąsto skirtingai. Vyrai paprastai mąsto plačiai, gerai jaučia erdvę. Jų mintys tikslesnės, paremtos loginiu mąstymu.

2017-09-18

Atsargiai – paauglys!

   Kai kalbama apie paauglius, omenyje turimos nevaldomos būtybės, su kuriomis labai sunku kontaktuoti. Tai 12 – 17 metų vaikai, kurių gyvenime šis laikotarpis nėra lengvas. Vaikai tampa uždari, nebendraujantys ir net agresyvūs. Net harmoningose šeimose šis periodas jiems yra pats sunkiausias. Tėvams taip pat sunku rasti bendrą kalbą su savo jau paaugusiais ir pasikeitusiais vaikais.

Kas vyksta su vaiku?
Žinoma, bet kokiame amžiuje vaikai būna kaprizingi, neklaužados, pyksta ir apgaudinėja.

2016-09-29

Kaip teisingai flirtuoti. 10 esminių patarimų apie flirtą, tinkančių visiems, visur ir visada

   Knygos fragmentai. Flirto kalba. Žodžiai ir gestai. Grin F. Flirtas tarp vyro ir moters yra labai populiarus. Kai kuriems tai yra duota gamtos, įgimta, bet daugumai flirto reikia mokytis. Kas yra flirtas? Tai kūno kalba – žodžių ir gestų rinkinys, kuriais mes norime atkreipti į save kito žmogaus dėmesį. Žodžių prasmė gali būti aiški ar paslėpta, tuo tarpu gestai dažniausiai būna lengviau suprantami. Flirtuoti – įdomu, flirtuoti – smagu, flirtuoti – natūralu, o pagaliau ir žmogiška.

2016-09-24

Kodėl reikia žmogui atleisti?!

   Kodėl reikia žmogui atleisti?! Atleidimas – sudėtinga sąvoka. Kiekvienas gali turėti asmeninę nuomonę apie jo apibrėžimą ir reikalingumą. Šiame straipsnyje į tai pažvelgsime daugiau-mažiau filosofiškai bei pasaulietiškai. Ar kada nors galvojote apie tai, kodėl vienas žmogus atleidžia kitam net tada, kai, atrodytų, jog atleisti buvo neįmanoma? Kalbėsiu apie atvejį, kai mums artimo žmogus elgesys ar poelgis patenka už mūsų žmogiškumo ir moralinių vertybių supratimo ribų.

2016-02-08

Kaip nuslopinti konfliktą.

   Konfliktas nūdienai, kaip bebūtų gaila, nėra retenybė, o greičiau taisyklė. Sutikite, kam neteko atsidurti konfliktinėje situacijoje darbe, namuose ar kur nors kitur? Beveik kiekvienas žmogus savo gyvenime bent kartą yra atsidūręs tokioje padėtyje. Tiesą sakant, konfliktas nieko gero neduoda, todėl reikėtų kaip galima jį greičiau išspręsti, nors ne visi žino kaip tai padaryti. Šiuo atveju Jums padės keli paprasti patarimai. Pradžiai reikėtų išsiaiškinti, kas tai yra konfliktas.

2015-11-26

Emocijos partnerių santykiuose

   Kartais mums būna sunku kovoti su savo emocijomis. Dar sunkiau tai daryti su savo partnerio emocijomis. Susidoroti su emocijomis – tikras menas, kurio reikia mokytis. Tam, kad padėtume vienas kitam kontroliuoti emocijas, reikia suprasti ir išmokti ramiai reaguoti į tai, jog kito žmogaus jausmai ne visada yra asmeniškai susiję su jumis. Stiprių emocijų šaltiniu gali būti reikalai, darbas, sveikata, draugai, giminaičiai. Jeigu jūs visus šiuos, kitą žmogų lydinčius, veiksnius priimsite asmeniškai, jums nepavyks išlaikyti objektyvių santykių su savo partneriu.

2015-11-19

Pavydas

   Daugumai iš mūsų yra žinomas toks nemalonus jausmas kaip pavydas. Pavydėti galima ne tik kito vyro ar kitos moters, bet ir daiktų, pinigų ir netgi jausmų, kuriuos patiria kitas žmogus. Pavydo tipas ir jo išraiškos formos yra ne taip svarbūs lyginant su pavydo atsiradimo priežastimi, kuri dažniausiai būna – pasitikėjimo trūkumas. Įprastai šis jausmas siejasi su nepasitikėjimu savimi bei žemu savęs vertinimu. Jeigu jums yra būdingas pavydo jausmas, rinkitės: jūs galite šį jausmą nuslėpti, išreikšti jį kitokia forma arba tiesiog jo atsikratyti.

2015-09-30

Kaip, esant mama, netapti "auka"

   Pogimdyvinis moters etapas – tai nepaprastas etapas. Ryšium su vaiko gimimu, ženkliai keičiasi moters psichologija. Šiame etape atsiranda tokie veiksniai kaip motiniško instinkto atsiradimas, vyksta iš naujo gyvenimo vertybių apmąstymas, padidėja atsakomybės jausmas. Moteriai atsiranda poreikis pakeisti savo gyvenimą naujai. Ir labai svarbu, besiruošiant gimdymui, arba, jau po gimdymo, rasti tinkamą suderinamumą tarp kūdikio, savo asmeninių interesų bei savo šeimos gyvenimo.

2015-06-04

Kaip pamilti save ir pasiekti vidinę harmoniją

   Kaip pamilti save ir gyventi harmonijoje su savimi? Kam iš mūsų nesinorėtų atsibusti jaučiantis laisvam, laimingam, su meile sau ir supančiam pasauliui? Ar nesinorėtų gėrėtis savimi ir visais džiaugsmais, kuriuos suteikia beribis, daug malonumų turintis gyvenimas? Taip, būtent gėrėtis tuo, kad tu – vienintelis ir nepakartojamas Dievo kūrinys, kuris vertas tik paties geriausio. Keiskis pats, pamilk save ir tave supantis pasaulis pasikeis. Panašius žodžius esame girdėję ne kartą.

2015-06-01

Kaip prašyti vadovo pakelti atlyginimą?

   Interviu portalui karjerairsveikata.lt
Veikiausiai nerasime nė vieno darbuotojo, kuris būtų patenkintas savo atlyginimu. Apie tai, kad jo žinios, patirtis, profesionalumas nėra tinkamai įvertinami pinigais, jis gali kalbėti su draugais, šeimoje, net su mažai pažįstamais, tačiau išreikšti to viršininkui nedrįsta. Patys darbdaviai, kaip žinoma, dažniausiai nedega noru kelti atlyginimo.
Ar yra patarimų, kaip, kada, kokiu metu pradėti pokalbį dėl atlygio, kad jis būtų sėkmingas?
Ar pokalbiui dėl atlyginimo didinimo reikėtų iš anksto pasiruošti, ar galima elgtis spontaniškai – pamatėte, kad darbdavys neturi lankytojų ir einat į jo kabinetą?
Visų pirma, norėčiau pabrėžti, kad niekada bendraujant su darbdaviu dėl atlyginimo ar kitų klausimų nereikėtų reikšti nepasitenkinimo.

2013-08-02

Kuo turi sutapti du žmonės, kad jų pora ilgai išliktų kartu?

   Ar įmanoma tiksliai, konkrečiai ir tvirtai atsakyti į šį klausimą? Mano įsitikinimu, jeigu tai būtų įmanoma, prieš pradėdamos kurti bendrą ateitį santuokoje, visos poros kreiptųsi pas specialistus, kad jie nustatytų ar jų pora tikrai ilgai bus laiminga. Kokius kriterijus reikia įvertinti? Kokios vertybės turi sutapti? Kokio temperamento turėtų būti žmona? O kaip su vyro žalingais įpročiais, priklausomybėmis? Koks sutuoktinių požiūris į vaikus? Iškyla ir daugiau panašių klausimų.

2013-07-25

Laimingo gyvenimo paslaptis

   Neverta slėpti tai, kad visi mes linkę šiek tiek pavydėti kitiems žmonėms - tai draugės vyras yra geresnis, tai daugiau pinigų kiti žmonės turi ir pan. Bet svarbiausia, laimingų žmonių paslaptis yra ta, kad nepaisant nieko, jie žino kaip būti laimingais ir kaip rasti priežasčių optimizmui net ir sudėtingiausiomis gyvenimo sąlygomis. Galbūt jūs manote, jog to neįmanoma išmokti? Veltui taip galvojate, svarbiausia - norėti būti laimingais bet kokia kaina ! Atsikratykite baimių, nes baimės tai iš tiesų tik vaizduotės vaisius Ar jūs sutinkate su šiuo teiginiu? Neskubėkite daryti išvadas – kruopščiai pagalvokite.

2010-01-24

Kas yra psichologinė konsultacija?

   Enciklopedijoje konsultavimo (lot. Consultatio - pasitarimas) sąvoka apibrėžiama kaip žinovo, specialisto patarimas. Panašiai žodį “konsultavimas” aiškina ir bendrieji angliški aiškinamieji žodynai: konsultavimas - profesionalaus ar ekspertinio patarimo suteikimas. Konsultavimas klientui padeda analizuoti situaciją; nustatyti problemas ir jų sprendimų galimybes; įgauti žinių; stiprinti įžvalgumą; vystyti, organizuoti ir nukreipti savo pačių žinias; įgauti specifinių žinių; priimti racionalius ir atsakingus sprendimus.

2009-12-04

Psichologo pagalba: kas tai? Kam reikalinga konsultacija?

   Jei jaučiate, kad reikalinga psichologo pagalba, neišsigąskite to: tai nereiškia, kad jūs išprotėjote ir, kad kiti rodys pirštais, ir manys, kad jūs - "kitoks". Turbūt kiekvienas suaugęs žmogus gali prisiminti situaciją (ir ne vieną), kai patyrė tokią stiprią vidinę įtampą, kad nustojo kovoti savarankiškai ir būtent tada atsirado minčių, jog reikalinga psichologo pagalba. Mes ramiai priimame tai, kad vaikui gali būti reikalinga psichologinė pagalba ir palaikymas: mūsų supratime vaikas silpnas ir beginklis.