Išankstinė registracija į konsultaciją.
Tel.: +37060503132
2013-07-25

Laimingo gyvenimo paslaptis

    Neverta slėpti tai, kad visi mes linkę šiek tiek pavydėti kitiems žmonėms - tai draugės vyras yra geresnis, tai daugiau pinigų kiti žmonės turi ir pan. Bet svarbiausia, laimingų žmonių paslaptis yra ta, kad nepaisant nieko, jie žino kaip būti laimingais ir kaip rasti priežasčių optimizmui net ir sudėtingiausiomis gyvenimo sąlygomis. Galbūt jūs manote, jog to neįmanoma išmokti? Veltui taip galvojate, svarbiausia - norėti būti laimingais bet kokia kaina !
    
    Atsikratykite baimių, nes baimės tai iš tiesų tik vaizduotės vaisius
    
    Ar jūs sutinkate su šiuo teiginiu? Neskubėkite daryti išvadas – kruopščiai pagalvokite. Ką jūs darote, kai jums tikrai gresia pavojus? Teisingai, jūs kažką veikiate. Jeigu jūs buvote atleistas iš darbo, tada jūs ieškojote kito darbo. Kai susirgo jūsų vaikas, kreipėtės pas gydytoją. Ir sunkiausiu gyvenimo laikotarpiu jums visiškai nerūpi baimės - tiesiog jūs neturite tam laiko ir jėgų. O dabar išanalizuosime visas savo baimes, patirtas per vieną dieną. Šiandien jūs bijojote pavėluoti į darbą, bijojote, kad jūsų vaikas gaus blogą pažymį, bijojote, kad vyras vėlai grįš iš darbo namo ... Baimių kiekvieno žmogaus gyvenime yra begalės – t.y., jos priklausomos tik nuo žmogaus vaizduotės. Galime daryti išvadą, jog kuo geresnė pas žmogų vaizduotė, tuo daugiau baimės formų jis gali patirti. Neatsitiktinai tai, jog itin gabūs ir talentingi žmonės, genijai dažnai tragiškai baigia savo gyvenimą, tačiau jų gyvenimas nėra blogesnis, o kartais net geresnis nei kitų. Taigi frazė, kad visi labiausiai bauginantys monstrai gyvena tik mūsų galvose - tikra tiesa.
    
    Nesistenkite kontroliuoti visus ir viską
    
    Reikėtų nedelsiant pripažinti: kontroliuoti visus ir viską iš esmės neįmanoma. Kaip jūs besistengtumėte, net, jeigu aplinkiniai sakys, kad be jūsų kaip “ be rankų“, nieko neišeis. Paprastas pavyzdys: vyras tikina jus, kad be jūsų negali net košės išvirti ir todėl jūs esate labai jam svarbi ir reikalinga. Reikalainga tam, kad ruoštumėte maistą. Bet pagalvokite, - kai grįžtate namo iš komandiruotės, juk jūs nerandate negyvo savo vyro kūno ant grindų, kuris numirė iš bado !? Tai pats primityviausias pavyzdys, tačiau jis atspindi svarbią problemą - kai kuriems žmonėms palanku, kad mes galvotumėm taip, tarsi jie be mūsų neišgyvens, išnyks ir t.t. Tai yra viena iš populiariausių manipuliavimo priemonių. Kitas faktorius: norint kontroliuoti viską asmeniškai, mes pamirštame, kad gyvenimas pilnas atsitiktinumų, kurių deja mes kontroliuoti negalime. Dar vienas pavyzdys: vyras, kuris pats nemokėdavo net viryklės įjungti, palieka žmoną ir išeina pas kitą moterį, kuri deja visiškai nemoka gaminti valgyt. Paliktai moteriai tai tragedija - "Štai, kok jis…., sakė, kad be manęs jis kaip be rankų!". Tačiau "kalta" ji. Tiesiog todėl, kad ji norėjo kontroliuoti viską – o tai iš esmės neįmanoma. Ir būkime sąžiningi: tokiu būdu mes norime parodyti savo nepakeičiamumą ir išskirtinumą. Bet kaip žinome, nepakeičiamų žmonių nėra ... Taigi, mūsų patarimas - nereikia pačiam save paskirti visų vadovu.
    
    Nekaltinkite kitų žmonių
    Mes sutinkame, jog nekaltinti kitų yra labai sunku. Be to mūsų nuomone pasaulyje yra daug netiesos. Bet, jei jūs tikrai norite būti laimingi – šiandien ir čia, tai dabar jums teks mažinti reikalavimų sąrašą pasauliui ir padidinti reikalavimus sau. Nedidelė užuomina ! Bandant suprasti kodėl žmonės elgėsi vienaip ar kitaip, nereikia analizuoti pačio veiksmo ar jo rezultato, o vertingiau susimastyti apie emocijas ir jausmus, kurie buvo viso to pagrindas. Pavyzdžiui, jūsų draugė suviliojo vedusį vyrą arba jūsų draugas suviliojo vedusią moterį. Bet jei jos ar jo veiksmų pagrindas - tikra meilė, tada jūs galėsite būti labiau tolerantiškas jai ar jai. Bet kokiu atveju už savo nuodėmes kiekvienas mokės pats, mūsų užduotis - nepildyti savo sielos piktumu ir kitomis neigiamomis emocijomis.
    
    Išlaikykite savo psichikos pusiausvyrą
    
    Ar teko susidurti su žmonių grubumu belaukiant eilėje? Ar teko būti apgautam parduotuvėje? Visi mes norime tik vieno šiose situacijose - keršto. Mes manome, kad taip darydami susigrąžinsime psichologinę pusiausvyrą. Ir tai labai didelė klaida. Vienas iš žinomų žmonių yra pasakęs, kad "atleidimo žodžiai – tai širdies dvasia..." Taigi, jei jus barė vadovas, nuvylė šeimos nariai namuose, iš pradžių pabandykite "atvėsti". Dažniausiai konstruktyvūs sprendimai ateina, kai mes esame ramūs. Ne, ne abejingi, kaip smauglys, bet galintys analizuoti kitų jausmus. .
    
    Išmokime išsaugoti save minioje
    
    Ne, tai nereiškia, kad jums neturi rūpėti visi kiti ir jūs tik mėgausitės savo ego. Priešingai - mes turime suprasti, perfrazuoti senovės išminčių posakį - "ko tu nekenti, to nekenčia ir kiti". Kai jūs suprasite kiek žmonės yra susiję tarpusavyje, jums bus sunkiau pasinaudoti savo savanaudiškumu. Ir jūs suvoksite, ką reiškia frazė – „mes visi kartu, bet kiekvienas atskirai“. Beje, liūdniausias pavyzdys, kuris dažnai pasitaiko šeimoje, kai vienas šeimos narys bando visais galimais būdais užkariauti kito "asmeninę" teritorijoją bei ją kontroliuoti.
    
    Leiskite sau didžiausią prabangą pasaulyje – gyventi jausmais
    
    Aristotelis teigė: "Mes išgyvename jausmus, o ne skaičius saulės laikrodyje. Laikas turi būti matuojamas širdies plakimais ". Kartais mes manome, kad rodydami jausmus, mes rodame savo silpnumą. Tačiau iš tiesų yra priešingai. Tai reiškia, kad mes turime stiprius jausmus. Jei išanalizuosite savo gyvenimą, jūs suprasite, kad visų jūsų svarbiausių pergalių pagrindas yra tik teigiamos emocijos - meilė, susižavėjimas, noras patikti artimiems žmonėms. Neveltui sakoma, kad laimi tas, kuris supranta savo jausmus – tai galingiausias svertas siekiant savo tikslų. Beje, jei tai būtų netiesa, tada psichoterapeuto ir psichologo specialybė nebūtų tokia populiari ir knygos apie psichologiją neužimtų pirmos vietos pagal populiarumą tarp skaitytojų.
    

2020-01-13

VAIKO MELAS: KAS KALTAS IR KĄ DARYTI?

   Vaikai dažnai ima kalbėti ne tiesą, meluoti, fantazuoti, išsigalvoti nebūtų dalykų. Kada būtina į tai atkreipti dėmesį? Kaip elgtis? Drausti, reikalauti, kad nemeluotu, kad viską su mumis dalintųsi. O gal nekreipti dėmesio – išaugs? Padėtis nemaloni: kuo dažniau tarpusavio santykiuose ima vyrauti melas, tuo labiau imama tolti vienas nuo kito. Ankstyvoje vaikystėje prasimanymai yra nekalti, tačiau augdamas vaikas ima suprasti, kad nesakydamas tiesos, meluodamas jis gali pasiekti savo užsibrėžtą tikslą.

2019-09-18

Vyrų ašaros

   Mitas: vyrai neverkia Ištakos: nuo seno yra susiklostęs stereotipas, kad vyrai neturi teisės viešai verkti. Berniukai gana anksti ima slėpti savo negatyvias emocijas, kadangi tėvai juos moko būti tvirtais, aiškindami, kad ašaros vyrams netinka, kad tai silpnumo požymis. Iš tiesų: kai kurios moterys galvoja, kad vyrai negali verkti, kadangi jie neturi ašarų liaukų. Tai tikrai netiesa, nes tiek vyrų, tiek moterų regos organų struktūra yra tokia pati ir taip manyti tiesiog kvaila.

2019-01-21

Apie požiūrį į pinigus

   Ar kada nors esate atvirai kalbėję apie pinigus? Nesiaiškindami, neišsisukinėdami, nebijodami užgauti kažkieno jausmus, nesiteisindami: "ne, žinoma aš suprantu, bet..." arba "nepagalvokite, kad aš...". Pinigai – draudžiama tema. Nemaloni. Negraži. Mes manome, kad vien užsiminę apie pinigus būsime pasmerkti, ne taip suprasti, apie mus blogai pagalvos arba galime nukentėti. Todėl kalbėdami apie pinigus dažnai jaučiamės nejaukiai, sugalvojame papildomų detalių bei smulkmenų, o rengdamiesi pasisakymui šia tema repetuojame prieš veidrodį.

2018-09-24

Gydomoji placebo galia. Kas yra placebo efektas?

   Apie nuostabų placebo efektą yra girdėję beveik visi. Bet ar visi yra tai bandę? Neskubėkite atsakyti. Stebuklai ir tik! Medicinos istorijoje žino nemažai atvejų, kai beviltiškiems ligoniams buvo pasiūlyti naujausi veiksmingi vaistai (iš tiesų tai "fiktyvi" tabletė – vitaminai ar grūstos kreidos tabletės) ir pacientai pasveiko. Stebuklas?! Ne visai... Jūsų placebas, sere! Placebo efektą gydytojai naudojo nuo neatmenamų laikų. Dažnai jie tiesiog privalėjo tai padaryti, nes nuo daugelio ligų veiksmingi vaistai buvo išrasti palyginti neseniai, kiek mažiau nei prieš šimtmetį.

2018-04-20

Būti egoistu būtina!

   Kodėl? Liaudyje egoizmas netoleruojamas. Gėdinga diagnozė "egoistas" nustatoma kiekvienam, kas turi savo norus, moka ištarti "ne" arba savo tikslus iškelia aukščiau kitų. Mamos ir tėčio jau seniai nebėra, pats žmogus jau amžiuje, o vis dar dirba dažnai rizikuodamas net savo sveikata, bet todėl, kad "reikia" (kam reikia?). Poilsis apskritai laikomas nepriimtinu. Tik tinginys gali ilsėtis, o visi normalūs žmonės dirba. Taip prabėga visas gyvenimas. Ir kada nors, gyvenimo saulėlydyje, klausiama savęs – kam gyvenau, ką gero mačiau, ko pasiekiau, taip egoizmą supranta kiekvienas protingas žmogus, tačiau ne kiekvienas tokį egoizmą supranta kaip sveiką dalyką arba protingą egoizmą.

2018-01-15

10 vyrų ir moterų psichologijos skirtumų

   Jau senovėje išminčiai atkreipė dėmesį į tai, kad vyrų ir moterų psichologija yra skirtinga. Žinoma, negalima išskirti žmogaus tik pagal vyrišką arba tik moterišką elgesio tipą. Tačiau išskirti tam tikras charakterio savybes būdingas tik vyrams arba moterims, tikrai galima. Galimi 10 psichologinių skirtumų būdingų vyrams ir moterims:

  1. Vyrai ir moterys mąsto skirtingai. Vyrai paprastai mąsto plačiai, gerai jaučia erdvę. Jų mintys tikslesnės, paremtos loginiu mąstymu.

2017-09-18

Atsargiai – paauglys!

   Kai kalbama apie paauglius, omenyje turimos nevaldomos būtybės, su kuriomis labai sunku kontaktuoti. Tai 12 – 17 metų vaikai, kurių gyvenime šis laikotarpis nėra lengvas. Vaikai tampa uždari, nebendraujantys ir net agresyvūs. Net harmoningose šeimose šis periodas jiems yra pats sunkiausias. Tėvams taip pat sunku rasti bendrą kalbą su savo jau paaugusiais ir pasikeitusiais vaikais.

Kas vyksta su vaiku?
Žinoma, bet kokiame amžiuje vaikai būna kaprizingi, neklaužados, pyksta ir apgaudinėja.

2016-09-29

Kaip teisingai flirtuoti. 10 esminių patarimų apie flirtą, tinkančių visiems, visur ir visada

   Knygos fragmentai. Flirto kalba. Žodžiai ir gestai. Grin F. Flirtas tarp vyro ir moters yra labai populiarus. Kai kuriems tai yra duota gamtos, įgimta, bet daugumai flirto reikia mokytis. Kas yra flirtas? Tai kūno kalba – žodžių ir gestų rinkinys, kuriais mes norime atkreipti į save kito žmogaus dėmesį. Žodžių prasmė gali būti aiški ar paslėpta, tuo tarpu gestai dažniausiai būna lengviau suprantami. Flirtuoti – įdomu, flirtuoti – smagu, flirtuoti – natūralu, o pagaliau ir žmogiška.

2016-09-24

Kodėl reikia žmogui atleisti?!

   Kodėl reikia žmogui atleisti?! Atleidimas – sudėtinga sąvoka. Kiekvienas gali turėti asmeninę nuomonę apie jo apibrėžimą ir reikalingumą. Šiame straipsnyje į tai pažvelgsime daugiau-mažiau filosofiškai bei pasaulietiškai. Ar kada nors galvojote apie tai, kodėl vienas žmogus atleidžia kitam net tada, kai, atrodytų, jog atleisti buvo neįmanoma? Kalbėsiu apie atvejį, kai mums artimo žmogus elgesys ar poelgis patenka už mūsų žmogiškumo ir moralinių vertybių supratimo ribų.

2016-02-08

Kaip nuslopinti konfliktą.

   Konfliktas nūdienai, kaip bebūtų gaila, nėra retenybė, o greičiau taisyklė. Sutikite, kam neteko atsidurti konfliktinėje situacijoje darbe, namuose ar kur nors kitur? Beveik kiekvienas žmogus savo gyvenime bent kartą yra atsidūręs tokioje padėtyje. Tiesą sakant, konfliktas nieko gero neduoda, todėl reikėtų kaip galima jį greičiau išspręsti, nors ne visi žino kaip tai padaryti. Šiuo atveju Jums padės keli paprasti patarimai. Pradžiai reikėtų išsiaiškinti, kas tai yra konfliktas.

2015-11-26

Emocijos partnerių santykiuose

   Kartais mums būna sunku kovoti su savo emocijomis. Dar sunkiau tai daryti su savo partnerio emocijomis. Susidoroti su emocijomis – tikras menas, kurio reikia mokytis. Tam, kad padėtume vienas kitam kontroliuoti emocijas, reikia suprasti ir išmokti ramiai reaguoti į tai, jog kito žmogaus jausmai ne visada yra asmeniškai susiję su jumis. Stiprių emocijų šaltiniu gali būti reikalai, darbas, sveikata, draugai, giminaičiai. Jeigu jūs visus šiuos, kitą žmogų lydinčius, veiksnius priimsite asmeniškai, jums nepavyks išlaikyti objektyvių santykių su savo partneriu.

2015-11-19

Pavydas

   Daugumai iš mūsų yra žinomas toks nemalonus jausmas kaip pavydas. Pavydėti galima ne tik kito vyro ar kitos moters, bet ir daiktų, pinigų ir netgi jausmų, kuriuos patiria kitas žmogus. Pavydo tipas ir jo išraiškos formos yra ne taip svarbūs lyginant su pavydo atsiradimo priežastimi, kuri dažniausiai būna – pasitikėjimo trūkumas. Įprastai šis jausmas siejasi su nepasitikėjimu savimi bei žemu savęs vertinimu. Jeigu jums yra būdingas pavydo jausmas, rinkitės: jūs galite šį jausmą nuslėpti, išreikšti jį kitokia forma arba tiesiog jo atsikratyti.

2015-09-30

Kaip, esant mama, netapti "auka"

   Pogimdyvinis moters etapas – tai nepaprastas etapas. Ryšium su vaiko gimimu, ženkliai keičiasi moters psichologija. Šiame etape atsiranda tokie veiksniai kaip motiniško instinkto atsiradimas, vyksta iš naujo gyvenimo vertybių apmąstymas, padidėja atsakomybės jausmas. Moteriai atsiranda poreikis pakeisti savo gyvenimą naujai. Ir labai svarbu, besiruošiant gimdymui, arba, jau po gimdymo, rasti tinkamą suderinamumą tarp kūdikio, savo asmeninių interesų bei savo šeimos gyvenimo.

2015-09-11

Ką daryti, kai kolega provokuoja, siekia išvesti iš kantrybės?

   Darbo kolektyvas apjungia įvairius žmones, kurie ne visada sugyvena taikiai. Situacija, kai kolektyve atsiranda žmogus, kuris įvairiais užgauliojimais provokuoja kitus kolegas arba pasirenka vieną auką ir visais būdais stengiasi ją išvesti iš kantrybės, gana gerai pažįstama. Kaip elgtis, jeigu tapote provokatoriaus taikiniu?
Interviu portalui karjerairsveikata.lt
Kokios gali būti provokacijų darbe formos? Prašome pavardinti, pakomentuoti.
Provokacijos formų yra daug ir įvairių: nuo labai neaiškių, subtilių, kai žmogus gali nė neįtarti, kad yra provokuojamas, iki situacijų, kurių metu jis gali patirti ne tik psichologinį, bet ir materialinį ar fizinį smurtą.

2015-06-04

Kaip pamilti save ir pasiekti vidinę harmoniją

   Kaip pamilti save ir gyventi harmonijoje su savimi? Kam iš mūsų nesinorėtų atsibusti jaučiantis laisvam, laimingam, su meile sau ir supančiam pasauliui? Ar nesinorėtų gėrėtis savimi ir visais džiaugsmais, kuriuos suteikia beribis, daug malonumų turintis gyvenimas? Taip, būtent gėrėtis tuo, kad tu – vienintelis ir nepakartojamas Dievo kūrinys, kuris vertas tik paties geriausio. Keiskis pats, pamilk save ir tave supantis pasaulis pasikeis. Panašius žodžius esame girdėję ne kartą.

2015-06-01

Kaip prašyti vadovo pakelti atlyginimą?

   Interviu portalui karjerairsveikata.lt
Veikiausiai nerasime nė vieno darbuotojo, kuris būtų patenkintas savo atlyginimu. Apie tai, kad jo žinios, patirtis, profesionalumas nėra tinkamai įvertinami pinigais, jis gali kalbėti su draugais, šeimoje, net su mažai pažįstamais, tačiau išreikšti to viršininkui nedrįsta. Patys darbdaviai, kaip žinoma, dažniausiai nedega noru kelti atlyginimo.
Ar yra patarimų, kaip, kada, kokiu metu pradėti pokalbį dėl atlygio, kad jis būtų sėkmingas?
Ar pokalbiui dėl atlyginimo didinimo reikėtų iš anksto pasiruošti, ar galima elgtis spontaniškai – pamatėte, kad darbdavys neturi lankytojų ir einat į jo kabinetą?
Visų pirma, norėčiau pabrėžti, kad niekada bendraujant su darbdaviu dėl atlyginimo ar kitų klausimų nereikėtų reikšti nepasitenkinimo.

2013-08-02

Kuo turi sutapti du žmonės, kad jų pora ilgai išliktų kartu?

   Ar įmanoma tiksliai, konkrečiai ir tvirtai atsakyti į šį klausimą? Mano įsitikinimu, jeigu tai būtų įmanoma, prieš pradėdamos kurti bendrą ateitį santuokoje, visos poros kreiptųsi pas specialistus, kad jie nustatytų ar jų pora tikrai ilgai bus laiminga. Kokius kriterijus reikia įvertinti? Kokios vertybės turi sutapti? Kokio temperamento turėtų būti žmona? O kaip su vyro žalingais įpročiais, priklausomybėmis? Koks sutuoktinių požiūris į vaikus? Iškyla ir daugiau panašių klausimų.

2010-01-24

Kas yra psichologinė konsultacija?

   Enciklopedijoje konsultavimo (lot. Consultatio - pasitarimas) sąvoka apibrėžiama kaip žinovo, specialisto patarimas. Panašiai žodį “konsultavimas” aiškina ir bendrieji angliški aiškinamieji žodynai: konsultavimas - profesionalaus ar ekspertinio patarimo suteikimas. Konsultavimas klientui padeda analizuoti situaciją; nustatyti problemas ir jų sprendimų galimybes; įgauti žinių; stiprinti įžvalgumą; vystyti, organizuoti ir nukreipti savo pačių žinias; įgauti specifinių žinių; priimti racionalius ir atsakingus sprendimus.

2009-12-04

Psichologo pagalba: kas tai? Kam reikalinga konsultacija?

   Jei jaučiate, kad reikalinga psichologo pagalba, neišsigąskite to: tai nereiškia, kad jūs išprotėjote ir, kad kiti rodys pirštais, ir manys, kad jūs - "kitoks". Turbūt kiekvienas suaugęs žmogus gali prisiminti situaciją (ir ne vieną), kai patyrė tokią stiprią vidinę įtampą, kad nustojo kovoti savarankiškai ir būtent tada atsirado minčių, jog reikalinga psichologo pagalba. Mes ramiai priimame tai, kad vaikui gali būti reikalinga psichologinė pagalba ir palaikymas: mūsų supratime vaikas silpnas ir beginklis.