Laimingo gyvenimo paslaptis
Neverta slėpti tai, kad visi mes linkę šiek tiek pavydėti kitiems žmonėms - tai draugės vyras yra geresnis, tai daugiau pinigų kiti žmonės turi ir pan. Bet svarbiausia, laimingų žmonių paslaptis yra ta, kad nepaisant nieko, jie žino kaip būti laimingais ir kaip rasti priežasčių optimizmui net ir sudėtingiausiomis gyvenimo sąlygomis. Galbūt jūs manote, jog to neįmanoma išmokti? Veltui taip galvojate, svarbiausia - norėti būti laimingais bet kokia kaina !
Atsikratykite baimių, nes baimės tai iš tiesų tik vaizduotės vaisius
Ar jūs sutinkate su šiuo teiginiu? Neskubėkite daryti išvadas – kruopščiai pagalvokite. Ką jūs darote, kai jums tikrai gresia pavojus? Teisingai, jūs kažką veikiate. Jeigu jūs buvote atleistas iš darbo, tada jūs ieškojote kito darbo. Kai susirgo jūsų vaikas, kreipėtės pas gydytoją. Ir sunkiausiu gyvenimo laikotarpiu jums visiškai nerūpi baimės - tiesiog jūs neturite tam laiko ir jėgų. O dabar išanalizuosime visas savo baimes, patirtas per vieną dieną. Šiandien jūs bijojote pavėluoti į darbą, bijojote, kad jūsų vaikas gaus blogą pažymį, bijojote, kad vyras vėlai grįš iš darbo namo ... Baimių kiekvieno žmogaus gyvenime yra begalės – t.y., jos priklausomos tik nuo žmogaus vaizduotės. Galime daryti išvadą, jog kuo geresnė pas žmogų vaizduotė, tuo daugiau baimės formų jis gali patirti. Neatsitiktinai tai, jog itin gabūs ir talentingi žmonės, genijai dažnai tragiškai baigia savo gyvenimą, tačiau jų gyvenimas nėra blogesnis, o kartais net geresnis nei kitų. Taigi frazė, kad visi labiausiai bauginantys monstrai gyvena tik mūsų galvose - tikra tiesa.
Nesistenkite kontroliuoti visus ir viską
Reikėtų nedelsiant pripažinti: kontroliuoti visus ir viską iš esmės neįmanoma. Kaip jūs besistengtumėte, net, jeigu aplinkiniai sakys, kad be jūsų kaip “ be rankų“, nieko neišeis. Paprastas pavyzdys: vyras tikina jus, kad be jūsų negali net košės išvirti ir todėl jūs esate labai jam svarbi ir reikalinga. Reikalainga tam, kad ruoštumėte maistą. Bet pagalvokite, - kai grįžtate namo iš komandiruotės, juk jūs nerandate negyvo savo vyro kūno ant grindų, kuris numirė iš bado !? Tai pats primityviausias pavyzdys, tačiau jis atspindi svarbią problemą - kai kuriems žmonėms palanku, kad mes galvotumėm taip, tarsi jie be mūsų neišgyvens, išnyks ir t.t. Tai yra viena iš populiariausių manipuliavimo priemonių. Kitas faktorius: norint kontroliuoti viską asmeniškai, mes pamirštame, kad gyvenimas pilnas atsitiktinumų, kurių deja mes kontroliuoti negalime. Dar vienas pavyzdys: vyras, kuris pats nemokėdavo net viryklės įjungti, palieka žmoną ir išeina pas kitą moterį, kuri deja visiškai nemoka gaminti valgyt. Paliktai moteriai tai tragedija - "Štai, kok jis…., sakė, kad be manęs jis kaip be rankų!". Tačiau "kalta" ji. Tiesiog todėl, kad ji norėjo kontroliuoti viską – o tai iš esmės neįmanoma. Ir būkime sąžiningi: tokiu būdu mes norime parodyti savo nepakeičiamumą ir išskirtinumą. Bet kaip žinome, nepakeičiamų žmonių nėra ... Taigi, mūsų patarimas - nereikia pačiam save paskirti visų vadovu.
Nekaltinkite kitų žmonių
Mes sutinkame, jog nekaltinti kitų yra labai sunku. Be to mūsų nuomone pasaulyje yra daug netiesos. Bet, jei jūs tikrai norite būti laimingi – šiandien ir čia, tai dabar jums teks mažinti reikalavimų sąrašą pasauliui ir padidinti reikalavimus sau. Nedidelė užuomina ! Bandant suprasti kodėl žmonės elgėsi vienaip ar kitaip, nereikia analizuoti pačio veiksmo ar jo rezultato, o vertingiau susimastyti apie emocijas ir jausmus, kurie buvo viso to pagrindas. Pavyzdžiui, jūsų draugė suviliojo vedusį vyrą arba jūsų draugas suviliojo vedusią moterį. Bet jei jos ar jo veiksmų pagrindas - tikra meilė, tada jūs galėsite būti labiau tolerantiškas jai ar jai. Bet kokiu atveju už savo nuodėmes kiekvienas mokės pats, mūsų užduotis - nepildyti savo sielos piktumu ir kitomis neigiamomis emocijomis.
Išlaikykite savo psichikos pusiausvyrą
Ar teko susidurti su žmonių grubumu belaukiant eilėje? Ar teko būti apgautam parduotuvėje? Visi mes norime tik vieno šiose situacijose - keršto. Mes manome, kad taip darydami susigrąžinsime psichologinę pusiausvyrą. Ir tai labai didelė klaida. Vienas iš žinomų žmonių yra pasakęs, kad "atleidimo žodžiai – tai širdies dvasia..." Taigi, jei jus barė vadovas, nuvylė šeimos nariai namuose, iš pradžių pabandykite "atvėsti". Dažniausiai konstruktyvūs sprendimai ateina, kai mes esame ramūs. Ne, ne abejingi, kaip smauglys, bet galintys analizuoti kitų jausmus. .
Išmokime išsaugoti save minioje
Ne, tai nereiškia, kad jums neturi rūpėti visi kiti ir jūs tik mėgausitės savo ego. Priešingai - mes turime suprasti, perfrazuoti senovės išminčių posakį - "ko tu nekenti, to nekenčia ir kiti". Kai jūs suprasite kiek žmonės yra susiję tarpusavyje, jums bus sunkiau pasinaudoti savo savanaudiškumu. Ir jūs suvoksite, ką reiškia frazė – „mes visi kartu, bet kiekvienas atskirai“. Beje, liūdniausias pavyzdys, kuris dažnai pasitaiko šeimoje, kai vienas šeimos narys bando visais galimais būdais užkariauti kito "asmeninę" teritorijoją bei ją kontroliuoti.
Leiskite sau didžiausią prabangą pasaulyje – gyventi jausmais
Aristotelis teigė: "Mes išgyvename jausmus, o ne skaičius saulės laikrodyje. Laikas turi būti matuojamas širdies plakimais ". Kartais mes manome, kad rodydami jausmus, mes rodame savo silpnumą. Tačiau iš tiesų yra priešingai. Tai reiškia, kad mes turime stiprius jausmus. Jei išanalizuosite savo gyvenimą, jūs suprasite, kad visų jūsų svarbiausių pergalių pagrindas yra tik teigiamos emocijos - meilė, susižavėjimas, noras patikti artimiems žmonėms. Neveltui sakoma, kad laimi tas, kuris supranta savo jausmus – tai galingiausias svertas siekiant savo tikslų. Beje, jei tai būtų netiesa, tada psichoterapeuto ir psichologo specialybė nebūtų tokia populiari ir knygos apie psichologiją neužimtų pirmos vietos pagal populiarumą tarp skaitytojų.