Būti egoistu būtina!
Kodėl? Liaudyje egoizmas netoleruojamas. Gėdinga diagnozė "egoistas" nustatoma kiekvienam, kas turi savo norus, moka ištarti "ne" arba savo tikslus iškelia aukščiau kitų.
Mamos ir tėčio jau seniai nebėra, pats žmogus jau amžiuje, o vis dar dirba dažnai rizikuodamas net savo sveikata, bet todėl, kad "reikia" (kam reikia?). Poilsis apskritai laikomas nepriimtinu. Tik tinginys gali ilsėtis, o visi normalūs žmonės dirba. Taip prabėga visas gyvenimas. Ir kada nors, gyvenimo saulėlydyje, klausiama savęs – kam gyvenau, ką gero mačiau, ko pasiekiau, taip egoizmą supranta kiekvienas protingas žmogus, tačiau ne kiekvienas tokį egoizmą supranta kaip sveiką dalyką arba protingą egoizmą. Protingas egoizmas - tai mokėjimas gyventi remiantis savo norais, bet nepažeidžiant aplinkinių žmonių interesų, kaip sakoma – turėti saiką. Drįstu tvirtinti, kad kiekvienas iš mūsų privalėtų būti protingu egoistu. Kodėl gerai būti tuo protingu egoistu? Todėl, kad toks žmogus supranta ir moka įgyvendinti savo norus gyvenime. O tai reiškia, kad jis – laimingas žmogus. O laimingas žmogus aplinkiniams skleidžia džiaugsmą, gerą nuotaiką, neverčia jų nuobodžiauti ar liūdėti.
Protingas egoistas moka suprasti aplinkinių norus bei siekius ir gali padėti jiems juos įgyvendinti. Skirtingai nei ne egoistas (arba neprotingas egoistas) niekada nelaukia atlygio. Padarė gerą darbą, padėjo į šalį ir pamiršo. Su tokiu žmogumi malonu turėti bendrų reikalų.
Egoistas moka nepalankioje situacijoje pasakyti "ne". Būtent todėl jis yra gerbiamas. Atsisakymas reiškia "aš negalėsiu įvykdyti prašymo tavo norimu būdu". Tai suprantama kaip: "viskas bus padaryta kitu tinkamu variantu". Ar įsivaizduojate kaip malonu kai Jūsų prašymą žmogus įvykdo savo numatytu būdu ir puikiu rezultatu. Toks rezultatas visada geresnis nei tas, kuris gautas priverstinai su mintimi "aš turiu būti geras". Iš tiesų tada suteikiama ne pagalba, o įrodomas "gerumas". Gyvenime tai didelis skirtumas.
Žmogus, kuris moka pasakyti "ne", be priekaištų, pykčio ar įsižeidimo sugeba suprasti kito asmens atsisakymą. Tokiu būdu egoisto kolegai leidžiama turėti savo norus ir troškimus, pačiam ieškoti tinkamo sprendimo, o tai iš tiesų labai gerai.
Išvada būtų tokia – asmuo, savo norus iškeliantis aukščiau aplinkinių, gyvena dėl savęs, o ne dėl kitų. Toks žmogus šiame gyvenime suskubs atlikti visus įsipareigojimus, jo niekada nekankins klausimas "kam dariau, kam gyvenau?". Gyvenau ir dirbau sau! Sau ir ne veltui! Šis jausmas pakankamai brangus. kodėl kentėjau, dirbau ir t.t.
Egoizmas – pirmenybės teikimas sau, savo norų iškėlimas aukščiau kitų (Vikipedija). Būtent.