Kaip nuslopinti konfliktą.
Konfliktas nūdienai, kaip bebūtų gaila, nėra retenybė, o greičiau taisyklė. Sutikite, kam neteko atsidurti konfliktinėje situacijoje darbe, namuose ar kur nors kitur? Beveik kiekvienas žmogus savo gyvenime bent kartą yra atsidūręs tokioje padėtyje. Tiesą sakant, konfliktas nieko gero neduoda, todėl reikėtų kaip galima jį greičiau išspręsti, nors ne visi žino kaip tai padaryti. Šiuo atveju Jums padės keli paprasti patarimai.
Pradžiai reikėtų išsiaiškinti, kas tai yra konfliktas. Konfliktas, tai šalių susipriešinimas, kuris kyla dėl interesų, požiūrių ar įsitikinimų nesuderinamumo. Labai dažnai konfliktas kyla dėl nesuderintų veiksmų ar kažkokių įvykių, kurie sukelia negatyvų žmogaus požiūrį į atsiradusį reiškinį, kartais ši reakcija atsiranda ne iš karto, o negatyvus požiūris kaupiasi gana ilgai, kol pagaliau perauga į konfliktą. Konfliktas griauna žmonių tarpusavio santykius, todėl būtina geriau visiškai jo išvengti, o jeigu jis neišvengiamas, būtina rasti teisingą išeitį iš susidariusios situacijos.
Pirmas patarimas. Vengimas. Pats geriausias būdas neleisti konfliktui įsižiebti – tiesiog vengti santykių su konfliktiškais ir pagiežingais žmonėmis, kurie gali visą savo pyktį nukreipti į Jus. Tiesa, tai gali neigiamai įtakoti Jūsų bendravimą su kitais žmonėmis, siaurinti bendravimo ratą, todėl šis būdas tinka ne visiems.
Antras patarimas. Nusileidimas. Labai svarbu mokėti vertinti savo argumentus, suprasti, ar būtina juos esamu atveju naudoti. Tam, kad konfliktas neįsižiebtų kartais geriau nutylėti, atsitraukti negu ginčytis ir teigti savo tiesas. Pagalvokite apie tai, prie ko gali atvesti nereikalingas užsispyrimas, kokių skaudžių turėti pasekmių. Ar Jums to reikia? Gal geriau nekonfliktuoti? Gerai apie tai pagalvokite.
Trečias patarimas. Ramybė. Tam, kad nutraukti konfliktą ir neleisti jam įsiliepsnoti, Jums derėtų išlikti ramiam ir neabejojančiam. Aišku, tai padaryti ypač tam, užsiplieskusiam žmogui, gana sunku. Bet tai geriausias būdas neleisti dar stipriau konfliktui įsisiautėti. Tiesiog pagalvokite – Jūs esate teisus, kam tai įrodinėti, eikvoti jėgas, nervus ir ginčytis, jeigu žmogus užsispyrusiai laikosi savo nuomonės. Anksčiau ar vėliau jis prisimins Jūsų žodžius ir pasigailės iš karto nepaklausęs. Ir štai, laikydamasis ramybės Jūs ne tik nekonfliktuosite, bet matydamas, kad į puolimą nereaguojate, nusiramins ir Jūsų oponentas. Tuo pačiu išlaikysite gerą savo įvaizdį, o tai labai svarbu konfliktinėje situacijoje.
Ketvirtas patarimas. Tikslūs argumentai. Jeigu Jūs su kuo nors konfliktuojate ir matote, kad oponento požiūris gali neigiamai atsiliepti Jūsų bendram reikalui, tai ramiai, be nereikalingų emocijų, remdamasis konkrečiais argumentais paaiškinkite žmogui, kurioje vietoje jis klysta. Tikslus Jūsų argumentų parinkimas, pasitikėjimas savimi ir ramybė atliks savo darbą – žmogus Jus išgirs ir nusileis. Taip lengvai ir paprastai konfliktas bus išspręstas.
Penktas patarimas. Užbėgimas už akių. Jeigu Jūs norite nutraukti konfliktą ir tuo pačiu jį ir išspręsti, tai geriausia prieš tai numatyti visus galimus oponento veiksmus ir argumentus. Jeigu išmoksite atspėti, ką oponentas gali pasakyti, tai suprasite, kaip reikia jo argumentus paneigti ir tuo pačiu neleisite konfliktui įsižiebti.
Štai tie keli patarimai, kaip konfliktą nuslopinti, tačiau geriausia būtų visiškai nekonfliktuoti. Taip sutaupysite nervus. Neleidus konfliktui kilti, nereikės ieškoti išeičių kaip jį nutraukti. Viskas paprasta ir lengva, viskas priklauso tik nuo Jūsų.